Časté dotazy

Jak poznám kvalitní monoploutev a návlek?

Vždy se ptejte na to, odkud se zboží dováží. Na trhu je dnes spousta prodejců, eshopů, které se tváří jako české firmy, nicméně většinou se jedná právě o prodej neoriginálních výrobků pocházejících z Číny. Mezi nejkvalitnější výrobce můžeme jednoznačně doporučit zn. Happy Tails (český výrobek), dále španělskou firmu Kuaki Mermaid, anglickou zn. Planet Mermaid a sportovní americkou zn. Finis. Pokud chcete mít záruku kvality, obraťte se na nás a my Vám zprostředkujeme koupi přes Happy Tails.

Jaká je lepší monoploutev – neoprenová uni velikost nebo ta nastavitelná s popruhy kolem kotníků?

Pro plavání doporučuje především neoprenové monoploutve (Happy Tails, Planet Mermaid, Kuaki Mermaid). Lépe sedí na nohou, jsou pro plavání pohodlné. Někteří zákazníci si ale oblíbili nastavitelné monoploutve, tak je to spíš o preferenci každého zákazníka.

Od kolika let je vhodné učit dítě plavat s monoploutví?

Výrobky jsou určené primárně pro děti od 6 let, plavce. Nicméně máme zkušenost, že i děti mladší, které vodu milují, se mohou naučit s ploutví plavat velmi rychle. V každém případě, ať už se jedná o plavce či neplavce, vždy je z bezpečnostních důvodů potřeba dohled dospělé osoby.

Pustí mě s ploutví plavat do veřejného bazénu nebo na koupaliště?

Ve většině bazénů je to už dnes možné, obzvláště ve větších městech. Nicméně doporučujeme před koupí ploutve kontaktovat bazén/koupaliště ve vašem městě a ověřit si to.

 

Dá se s ploutví plavat i v moři? Nebo je to jen bazénové záležitost?

Výrobky jsou určené primárně pro použití v bazénu. Lze je použít i v moři, ale je třeba počítat s tím, že v moři je plavání s ploutví výrazně náročnější.